laupäev, 27. juuni 2015

Viimased nädalad Saksa kodusUhuuu!


Vähem kui kahe nädala pärast olengi tagasi Eestimaal! Olen juba väga ärevil ja rõõmustan ennast Eesti üle palju :)
Lühidalt veel mis siin lõpupoole teoks on olnud, enne, kui siis veel päris tagasisõidust või vahetusaasta olemusest rääkima hakata.

Koolis oli juuni teisel nädalal Abituuriumil nö. lapsepõlvepäev. Kus nad siis peale 5-ndat tundi õues koolihoovis trikitasid ja muusikat lasksid, komme viskasid ja meid veega pritsisid. Minule tundus väga lahe, aga kohalikud nii huvitavana seda enam ei leia, olevat pea iga aasta täpselt see sama.


Siis kunagi käisime sõbrannadega pildistamas. Üks tüdruk vajab pilte enda töödest portfoolio jaoks ja siis me katsetasime, ma ei tea kas ta tegelikult ka midagi head sai, aga meil on vähemalt Lydiaga sõbrapilte nüüd :D


Siis 13.juuni oli Dresdenis üks tantsushow. Ma ei tea kas aasta alguses mainisin, aga et käisin ka Dresdenis Jazz-tantsu tegemas, aga kuna kogu värk nii kulukaks muutus, siis ma lõpetasin ära. Sõbranna jäi seal ikka edasi käima, nutuisu tuli küll, kui teda tantsimas nägin. Tahan kaa!! Üliarmsad olid pisikesed lapsed, kes ka seal tantsisid, nii asjalikud ja neid üldse ei huvita kui sassi läheb, nii siirad, nagu alati. Pärast seda sain veel oma Hiina sõbranna Tongiga kokku, käisime poodides ja ma ostsin omale lisaspordikoti kojusõiduks. 
Sellel nädalavahetusel siis oli meil külas ka õde Türgist. Ta tuli Saksamaale Hamburgi kaheks kuuks intensiiv saksa keele kursust tegema. Nii armas tüdruk. Siis käisime kogu perega pitsat söömas ja veini joomas.
Pühapäeval oli wunderilus ilm ja me päevitasime basseini ääres. Ana(Mehhikost) pidi küll kahjuks tööl olema, aga Sandra tuli Thomasega meie juurde ja siis chillisime kõik seal. Aa ma sain siis nende cabrioga ka sõita. Muidugi ma kõrvalistuja olin, aga selline auto on tõesti mõnus kui päike paistab ja hea tuul juukseid sasib. Õhtul grillisime ja oli hunnik inimesi meie juurde kogunenud.


Siis eelmine nädal ma käisin ülivähe koolis, sest mul ei olnud lihtsalt enam energiat hommikuti üles tõusta. Lasingi lihtsalt üle, keegi õnneks midagi ei ütle. Nii hea oli magada nagu normaalne inimene, kuigi olin siis ka kell pool 9 üleval juba, kaks tundi kauem ikka kui muidu peaks. Ilmad ka nii halvaks siin muutunud. Sajab sajab sajab, 14 kraadi.


Eelmisel neljapäeval käisime emaga koos ühes poes ostuööl. Te ei kujuta ette mis ta tegi meile õega kingituseks! Ballikleidid! Mul jäi suu lahti, kui ta seda ütles, et ta need meile kingib. See lihtsalt oli temast ülimalt lahke. Mul on lihtsalt maailma parim hostema!!! Aga seal oli väga lahe, me kõik proovisime kleite ja tulime kabiinist välja ja siis kõik andsid oma hinnangud ja oh, nüüd peab keegi mind ballile kutsuma palun :D


Eelmine reede oligi üks päev kus ma kooli ei jaksanud minna. Siis alustasin oma asjade pakkimisega, võimatu missioon 11. Nagu Eestis olles mõtled et oumaigaad kuidas ma terve oma siinse elu kohvrisse pakin ja kuskile mujale aastaks sõidan. Siis nüüd siin tekib küsimus et kui kiiresti on inimene võimeline omale nii palju asju soetama üheteistkümnekuuga?? Või on asi lihtsalt minus, või minu soos :D igal juhul vaakumkotid teie olete minu sõbrad eesoleval kojusõidul. 
Reedel pidasin ka väikese ärasaatmispeokese sõbrannadega. Käisime basseinis ujumas kuigi ainult 15 kraadi oli õues, vesi oli 25 siis. Just hea vees olla. Siis pärast küpsetasime ise omale pitsasid, igast erinevaid varjante, kellele seenteka, kellele hakklihaga, nii ja naa kôik oli võimalik. Mul oli hea meel et Mama sellel õhtul kodus polnud, sest köögis valitses kaos, Papat õnneks see ei huvita, ta tahab lihtsalt et lõpuks kui söödud sa köögi korda teeksid :D oli väga tore õhtu, mõned neist jäid isegi ööseks mu juurde.


Laupäeval oli siis kaua oodatud üritus Elbe peal, on üks laev mis sõidab 5 h Elbe peal koos muusikaga. See oli ärasaatmis kink õe ja ta mehe poolt. Huvitav kas eestis ka sellist asja eksisteerib? Väga lahe oli see õhtu :) nii tänulik oma õekesele!Ja nüüd ongi viimane nädal pere juures ja siin igavas koolis. Mul on mingi viimne lõpuenergia sees. Suudan ennast hommikuti ikka üles ajada ja siis siin koolis veel korralikult käia. Ma teen seda, et õpetajatega hüvasti jätta ja õpik tagasi anda. Ja iga päev pakin samm sammu haaval. Olen kõige aeglasem pakkija. Kapi olen suutnud ära koristada! Juba teavitasin sõbrannadele siin et mul mõningad asjad mida ma hea meelega ära annaks! 
Nädala lõpus lähme veel pere tuttavate poole grillima, sinna samma kohta kus septembris seda liha umbes 15-20h grillisime, mmm... Ja sinna jääme ööseks. Ning pühapäeval tahame minna kanuutama!! Ning siis esmaspäev Mama sõidutab mind Berliini YES seminarile, mis tõotab ka veel ülivinge nädal tulla siin Saksamaal koos 500 teise vahetusõpilasega!! Ning siis 34 h bussisõitu koju, jeiii :) :) 
Pange palun puukütte saun sooja, tehke hakklihakastet värskekartuliga ja suitsetage mulle palun rääbist! Ma ei jaksa enam neid "super" nuudleid siin sisse ajada :(
 *****päev hiljem*****
Viimane nädalavahetus jookseb, eile läksime täna tulime grillimast perega. Praegu pakin ja tegelen muu saja asjaga ja homne lähme kanuutama! Esmaspäeva keskkpäeval hakkame siis Berliini poole YES seminarile sõitma!

Peatse kohtumiseni!
Johanna

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar