neljapäev, 2. oktoober 2014

Halloo!

Teate, siin on sügis märgatavamalt teistsugune, aeglasemalt kulgev. Puudel on enamus lehti küljes, õhutemperatuur keskmiselt minu hinnangul 17 kraadi, tihti külastab soe päike. Muidugi on vihmasemaid ilmasid ka, aga kui ma uurisin, kas siin kandis sajab palju, öeldi et mitte. Praegu on ka õues ilus. Hommikuti ärgates on kottpime, aga uksest välja minnes on päike tõusnud, tavapäraselt on hommikuti koolis olles aknast tihedat udu näha ja kui koolipäev on läbi, siis on udu läinud.

Esimene pilt

Dresden

Aga mõeldes eelmisele nädalalõpule. Eelmine nädal olin ma kergelt külmetunud, aevastused, kinnine nina ja lukus kõrvad. Oleks nagu kuskil mullis elanud ja täpselt mitte aru saanud, mis ümber toimub, aga nüüd olen täielikult toibunud sellest, küüslauk aitab, uskuge mind.
Reedel hiilisime kahest viimasest tunnist ära ja läksime rongiga Dresdenisse ema juurde ja sealt koos temaga Leipzigi taaskord. Seal oli hambaravile pühendatud mess. Suur messihall, aga kõik pakkusid asju, mis võiksid hambaravis ära kuluda. Täpsustuseks siis, minu hostema on hambakirurg ja Dresdenis on tal oma praksis. (Jah, veel üks meditsiiniga tegelev inimene mu ümber :D). Ta on üsna tuntud ja väga palju tutvusi, nii ka seal messil jalutasime boksist boksi ja tutvusime tema tuttavatega ja jõime-sõime seal pakutavat. Meie läksime sinna eesmärgiga pastakaid koguda. Aga tegelikkuses suutsime kokku ajada palju rohkem asju: kummikommid(suhkruvaba), šokolaadi(tavaline), hügieeniline huulepulk(2 erinevat lausa), mingi mänguloom, hambaniit,postkaardid, riidest kott, võtmehoidja ja kummikindad. Selle käigu saab edukaks lugeda.Muidugi nad peavad ennast kuidagi promoma

Laupäeval tuli Marionile uus voodi. Kuna eelmises ta ei tundnud ennast väga mugavalt ja turvaliselt magamise ajal, tegu on mõlemal korral kõrge voodiga (nari,aga ainult ülemine korrus). Uus on väga kindel ja kõrge. Vana oli metallist ja ei olnud kõige tugevamini liikumatu püsiv konstruktsioon, aga see puuvoodi on kindel nagu tamm :D Ja õhtul olime kutsutud ühe sõbranna juurde, kes korra on meie juures ka käinud. Tore õhtu oli, tegime süüa, sõime mingit tavapärast saksa asja, makaronid mingi munakastmega (jaa muna, aga see ei olnud üldse nii nagu arvate, see oli koos muude asjadega segatud ja vist polnud pannilt läbigi käinud), sellel on tegelikult mingi kindel nimi, aga ma juba unustanud, oioi. Veel küpsetasime omale šokolaadi muffineid ja vaatasime ühte päris saksa noortefilmi. Sain täitsa aru, mis seal räägiti ja teema oli ka etteaimatav.

Mmmm.. (ühest piisas)

Pühapäeval olime rahulikult kodus, sõime koos hommikust. Ja minus oli vaim aias tööd teha. Sellel hommikul paistis tuppa päike ja mina järeldasin oma vanade harjumuste kohaselt, et on sügis, on päike ja on jahe. Aga siin ei ole kõik nii nagu Eestis :) Läksin siis õue, aitasin basseini äärest puulehti ja tammetõrusid pühkida ja tunnen, et ei suuda pikkade pükstega olla. Ja õues oligi 25 kraadi! Pühapäeval ma siis veel istutasin uusi tulbi- ja nartsissisibulaid. Meil siin otseselt aias mingit kujundust ei ole. Nüüd jah basseini äärde sel suvel tehti natukene midagi konkreetsemat, aga muidu on aed väga vabavormiline. Palju iidseid puid ja põõsaid. Lõunal päevitasime basseini ääres ja õhtul läksid vanemad sünnale, me õega tegeime Skype ja õhtul tegime koos omale süüa.

Üllatasin õde

See nädal on natukene lühem kõigile Saksamaa elanikele, kuna 3.oktoobril möödub 24 aastat sellest kui Saksamaa otsustas, et temast saab üks riik. Siis selle puhul on reede vaba ja meie sõidame siis Austriasse. Tore poolpäeva autosõitu tuleb, kuna eeldatavasti sõidab siis palju inimesi oma nädalalõppu kuskile veetma. Meie aga jääme nädalaks. Esmaspäeval käisime linnas teiste vahteusõpilastega linna uudistamas, Dresden on nii ilus, ma ei saa aru, kuidas me varem ei olnud nendesse kohtadesse sattunud. Ja tol õhtul käisime emaga tema arvates maailma parimat Dönerit söömas. Aga ei oska mina mingit hinnangut anda jah oli väga hea. Aga koolis teised räägivad , et siin naaberkülas on maailma parim Döner :D Koolis inimesed lubasid seda sööma viia üks kord, eks siis saab neid kahte maailma parimat võrrelda. Ootan juba väga Austriasse minekut ja TÄNA on minu õe sünnipäev! Siis lähme perega Hispaania restorani seda tähistama.

Talle meeldis väga kingitus
Esmaspäeval oli 24 kraadi, jäätis kohustuslik
(ei tea miks Mehhikole jäätis ei maitse)
Eile (kolmapäev) oli matemaatikas test, toredalt läks, 6-st ülesandest jõudsin 2 ära teha, midagi suurt ja geniaalset õpetajal leida ei ole. Esiteks ma tegelesin väga pikalt pindala leidmisega, kui otsustasin igaks juhuks tõlkida ja tuli välja, see sõna tähendab hoopis ümbermõõtu, ohoo, avastus :D Õnneks hindeid ei panda meile. Ja inglise keeles olen ka ühe kodutöö teinud, luuletuse analüüs, see läks väga hästi :) 

Bioloogia klass
Oli aega harjutada, kui ema ootasime esmaspäeval

Võtan vastu pakke!


Olge vahvad!
-JJ

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar